Kino

Fra ReidarWiki
Revisjon per 5. jul. 2009 kl. 02:08 av Admin (diskusjon | bidrag) (Ny side: Reidar var fra tid til annen på kino, både med Fatter'n og med Bitten. ==Bitten== Reidar stilte med modifisert budmoped da han og Bitten skulle på kino. [[…)
(diff) ← Eldre revisjon | Nåværende revisjon (diff) | Nyere revisjon → (diff)
Hopp til navigering Hopp til søk

Reidar var fra tid til annen på kino, både med Fatter'n og med Bitten.

Bitten

Reidar stilte med modifisert budmoped da han og Bitten skulle på kino. Bitten nektet først å sette seg, men forsto senere at det ville ta for lang tid å gå til kinoen. Reidar mente at det å gå var en "kommunistisk transportmåte".

Reidar forsøkte å invitere med Bitten på kino etter kjempeblemmen, og fristet med å gå på en komersiell kino, og se en skikkelig kapitalistfilm. Bitten la på røret og kino-daten gikk i vasken.

Batman

Fatter'n overrasket Reidar med billetter til Batman på kino. Fatter'n var iført plastikkfrakk og tyrollerhatt - og hadde med en trillebag med en bowlingball oppi. Fatter'n skjønte ikke filmen, og var i ferd med å sovne. Han dro frem Travnytt, og fyrte opp en lighter fordi det var for mørkt i salen. Avisen tok fyr og Fatter'n ble kastet ut. Han prøvde å unnskylde seg med å si at broren var kinodirektør i Oslo, uten at det hjalp nevneverdig.