Forskjell mellom versjoner av «Kålormen»
Hopp til navigering
Hopp til søk
m |
|||
(2 mellomliggende revisjoner av 2 brukere er ikke vist) | |||
Linje 1: | Linje 1: | ||
+ | [[Fil:Kaalormen.jpg|250px|thumb|right|Kålormen i København]] | ||
Karusell på [[Tivoli]] i [[København]] som [[Fatter'n]], [[Reidar]] og [[Bitten]] kjørte sammen. [[Fatter'n]] ble såpass dårlig at han havnet i [[hekken]]: ''«Man bør ikke kjøre karusell på tom mage»''. Tom og tom, tenkte [[Reidar]], sannheten var vel at den skvalpet over av elefantøl og røde pølser. | Karusell på [[Tivoli]] i [[København]] som [[Fatter'n]], [[Reidar]] og [[Bitten]] kjørte sammen. [[Fatter'n]] ble såpass dårlig at han havnet i [[hekken]]: ''«Man bør ikke kjøre karusell på tom mage»''. Tom og tom, tenkte [[Reidar]], sannheten var vel at den skvalpet over av elefantøl og røde pølser. | ||
Linje 7: | Linje 8: | ||
==Referanser== | ==Referanser== | ||
− | *[[Reidar (bok)]] ( | + | *[[Reidar (bok)]] ([[1988]]) |
[[Kategori:Gjenstander]] | [[Kategori:Gjenstander]] |
Nåværende revisjon fra 30. aug. 2009 kl. 16:09
Karusell på Tivoli i København som Fatter'n, Reidar og Bitten kjørte sammen. Fatter'n ble såpass dårlig at han havnet i hekken: «Man bør ikke kjøre karusell på tom mage». Tom og tom, tenkte Reidar, sannheten var vel at den skvalpet over av elefantøl og røde pølser.
På interrailturen kjørte Reidar denne tre ganger på rad, mens Grøten satt og røkte sigar ved nærmeste kafébord - han våget ikke å prøve Kålormen.
Fakta
Denne attraksjonen har med tiden blitt byttet ut med andre karuseller [1]