Forskjell mellom versjoner av «Bitten»

Fra ReidarWiki
Hopp til navigering Hopp til søk
m
m
Linje 21: Linje 21:
 
*Medlem av [[Sosialistisk Ungdom]].
 
*Medlem av [[Sosialistisk Ungdom]].
 
*Hvis hun vant 1 million i Tipping, ville hun ha gitt ''Bellona'' en halv million.
 
*Hvis hun vant 1 million i Tipping, ville hun ha gitt ''Bellona'' en halv million.
*Hadde en klassisk hårsveis, nemlig den vidbredte ''OBOS-palmen'', som var populær på 80-tallet. Denne ble også i enkelte kretser omtalt som ''Romsås-palmen''.
+
*Hadde en klassisk hårsveis, nemlig den vidbredte ''OBOS-palmen'', som var populær på 80-tallet. Denne ble også i enkelte kretser omtalt som ''Romsås-palmen'' eller ''Grorud-palmen''.
*Artisten ''Sting'' er en av Bittens store favoritter.
+
*Artisten ''Sting'' er en av Bittens store favoritter,.
 
==Sitater==
 
==Sitater==
 
*{{Sitat|Røyking tar flere liv enn Tsjernobyl|Bitten}}
 
*{{Sitat|Røyking tar flere liv enn Tsjernobyl|Bitten}}

Revisjonen fra 16. feb. 2011 kl. 20:56

Bitten blåser opp en stor tyggisboble.
Bitten strikker julegave til Reidar (Faksimile fra ungdomsbladet LOGO)
Bitten var med i Blikkbåx hver annen uke.
Bitten - Fra filmen Easy Reidar.
Bitten (Utklipp av foto tatt av Kvello/Se og Hør)
Bildet Reidar har på nattbordet
«Han er lissom litt umoden og, Reidar, men han er søt.» ~ Bitten

Bitten er Reidars ungdomskjærlighet. Han har dedisert de hjerteskjærende låtene Elsker Deg og I Love You til henne. Hun hadde noen flyktige sidesprang, bl.a. med Ole André. Reidar skrev et brev til henne da han var i Düsseldorf, men det havnet omsider i URhinen. Han møtte henne senere på Tivoli i København, hvor hun ga ham et sugemerke. Året før var hun med til Tivoli sammen med Reidar og Fatter'n.

Blikkbåx

Bitten dukket først opp på fjernsynet i Blikkbåx den 17. oktober 1987. Her fra TV-programmet i Aftenposten om denne begivenheten: «Også skal vi endelig møte Bitten, som Reidar, alias Øivind Blunck, har snakket så mye om. Bitten dukker opp alene - og forteller om seg selv og Reidar og Freddy, som går i 1. gym og ofte har Bitten bakpå motorsykkelen - til Reidars store irritasjon. Bitten er forøvrig langt mer samfunnsorientert enn Reidar, og arbeider blant annet i en nærradio. I rollen som Bitten ser vi Hege Schøyen»[1]

Fun facts

  • Spilte inn en egen kassett i 1988, hvor hun bl.a. snakket om tipping - og om fotballlaget Myk 88.
  • Opptrådte på Amandaprisen i 1988.
  • Planla å dra på språkferie i Frankrike sommeren 1988, sammen med flere i fra videregående - inkludert Freddie.
  • Meldte seg på til Miss Norway før sommerferien i 1990, men det er uvisst hvordan det gikk.
  • Sommeren 1990 deltok hun på to sommerleire: Ny Vår i Aust-Europa og speiderleir.
  • Ifølge Reidar er det fineste man kan be Bitten med på, å kaste egg mot en Shell-stasjon.
  • Så filmen Hud tre ganger på én dag.
  • Medlem av Sosialistisk Ungdom.
  • Hvis hun vant 1 million i Tipping, ville hun ha gitt Bellona en halv million.
  • Hadde en klassisk hårsveis, nemlig den vidbredte OBOS-palmen, som var populær på 80-tallet. Denne ble også i enkelte kretser omtalt som Romsås-palmen eller Grorud-palmen.
  • Artisten Sting er en av Bittens store favoritter,.

Sitater

  • «Røyking tar flere liv enn Tsjernobyl» ~ Bitten

Etter 1992

Hun giftet seg med Freddie, og ble senere skilt. Jobber for tiden som politiadvokat og kjører Honda Civic. Har i følge Reidar lagt på seg grundig.

Lenker

Referanser

Andre referanser

  1. Aftenposten (17. oktober 1987)