Blikkbåx
Hopp til navigering
Hopp til søk
Blikkbåx var et ungdomsprogram fra NRK som introduserte Reidar og Bitten for første gang i 1986. Begge pleide paradoksalt nok å følge med på programmet de selv var med i. Reidar og Bitten var i Blikkbåx-studioet annenhver lørdag og snakket om hverandre. Det ble spilt inn 24 episoder over en periode på tre sesonger. De møttes først i siste episode, hvor de sang en duett sammen: «Nå er det tid uten ømhet og savn. Lykken er to, Bitten og Reidar...». Under duetten serverte Reidar vafler til alle i studio.
Reidar snakker med Bitten på telefon og påpeker at hun dreit seg ut, noe han mente ville ødelegge for kinoavtalen de skulle ha dagen etter.
Eksterne lenker
- Klipp fra Blikkbåx i NRK-programmet "Tilbake til 1988". Inneholder også kommentarer av Hege Schøyen: http://www.nrk.no/nett-tv/indeks/223625/
- Se flere klipp fra Blikkbåx på Godiser sin profil på YouTube (ekstern lenke) [1]
- Se klipp fra Blikkbåx fra arkivet til NRK: http://www.nrk.no/p3tv/blikkbax/